Richmond Hill Hockey

News ArchiveLatest News
Click to view full-size image
Submitted By WEBMASTER on Wednesday, January 03, 2018 (133 views)
 Local League Picture Day will be held at Bond Lake Arena
 Sunday January 21, 2018
 Please check your team calendar for exact times.

Click to view full-size image
Submitted By Webmaster on Monday, December 11, 2017 (773 views)
The RHHA offers a goalie development clinic every Wednesday
from 4:45 - 5:45 pm at Tom Graham Arena.
The goalie development clinic is free to all goalies ( or future goalies ) that are currently registered in the RHHA in the Mites - Peewee HL or LL programs .  Read More

Click to view full-size image
Submitted By Webmaster on Monday, December 04, 2017 (421 views)
The Richmond Hill hockey Association is pleased to offer the 1st annual IP jamboree.
The jamboree is open to all HL and LL  IP teams ( 2011 born ) Read More

Click to view full-size image
Submitted By WEBMASTER on Tuesday, November 21, 2017 (667 views)
2018-2019 COACH APPLICATIONS ARE NOW AVAILABLE
IN ORDER TO SUBMIT AN APPLICATION PLEASE CLICK HERE
OMHA Headlines
Other Recent Articles
Upcoming Events
Full CalendarGame Schedule for the Next 5 Days
ThursdayFridaySaturdaySundayMonday
AAA - M Midget AAA - Tournament Of Champions
LL - Bantam #2 - Wasaga
AAA
Novice AAA
5:45 PM
@ Central Ontario Wolves
LL
Bantam #3
6:45 PM-7:45 PM
vs. LL - Bantam #1
Tom Graham (Green) [SR-B17-202]
AA
Peewee AA
7:15 PM
@ Newmarket Redmen
Magna (Pfaff) [P-AA17-056]
A
M Atom A
7:15 PM-8:45 PM
vs. Markham Waxers
Elgin Barrow (West) [MA-A17-129]
AA
Bantam AA
8:00 PM
@ Newmarket Redmen
Magna (Hyundai) [B-AA17-066]
AA
Midget AA
9:15 PM
@ Georgina Blaze
Georgina Sutton [M-AA17-026]
AAA
M Midget AAA
2:30 PM-4:30 PM
vs. Soo Thunderbirds
Evinrude Atom [39]
AA
M Midget AA
7:00 PM
@ Newmarket Redmen
Magna (Forhan) [MM-AA17-066]
AAA
M Peewee AAA
7:30 PM
@ Clarington Toros
Rickard (A) [MP120]
LL
Midget #2
8:00 PM
@ Schomberg Red Wings 1
Trisan Centre [SR-M17-174]
AAA
M Midget AAA
8:15 PM
@ Quinte Red Devils
Evinrude IGA [57]
LL
Peewee #2
8:30 PM
@ Thornton Tigers 1
Thornton [SR-P17-228]
Select
Minor Bantam
8:30 PM-9:30 PM
vs. Stouffville Clippers
NOV
Team 01
7:15 AM-8:15 AM
vs. NOV - Team 03
NOV
Team 04
8:15 AM-9:15 AM
vs. NOV - Team 02
AAA
M Midget AAA
8:15 AM
@ Sun County Panthers
Peterborough Memorial Centre [64]
ATO
Team 01
9:00 AM-10:00 AM
vs. ATO - Team 08
PW
Team 01
9:30 AM-10:30 AM
vs. PW - Team 05
ATO
Team 02
10:00 AM-11:00 AM
vs. ATO - Team 04
PW
Team 02
10:30 AM-11:30 AM
vs. PW - Team 06
ATO
Team 03
11:00 AM-12:00 PM
vs. ATO - Team 07
PW
Team 03
11:30 AM-12:30 PM
vs. PW - Team 07
ATO
Team 05
12:00 PM-1:00 PM
vs. ATO - Team 06
AAA
Novice AAA
12:30 PM-2:00 PM
vs. Oshawa Generals
BAN
Team 03
12:45 PM-1:45 PM
vs. BAN - Team 02
LL
Novice
1:00 PM-2:00 PM
vs. Innisfil Winterhawks 2
Bond Lake Arena [SR-N17-055]
LL
Peewee #1
1:00 PM
@ Schomberg Red Wings
Trisan Centre [SR-P17-212]
A
Novice A
1:30 PM
@ King Rebellion
Nobleton Rec [N-A17-086]
BAN
Team 04
1:45 PM-2:45 PM
vs. BAN - Team 05
LL
Atom #2
2:00 PM-3:00 PM
vs. Innisfil Winterhawks 3
Bond Lake Arena [SR-A17-118]
AAA
Midget AAA
2:00 PM
@ Quinte Red Devils
Deseronto [M195]
AAA
M Atom AAA
2:00 PM-3:30 PM
vs. Central Ontario Wolves
LL
Peewee #2
2:10 PM
@ East Gwillimbury Eagles 1
EGSC (West) [SR-P17-080]
LL
Peewee #3
2:30 PM
@ Beeton Stingers 3
Beeton [SR-P17-031]
AA
M Atom AA
2:30 PM-4:00 PM
vs. Markham Waxers
Elvis Stojko Arena [MA-AA17-080]
BAN
Team 06
2:45 PM-3:45 PM
vs. BAN - Team 01
AE
M Atom AE
3:00 PM-4:30 PM
vs. Markham Waxers
Bond Lake Arena [MA-AE17-080]
A
Peewee A
3:00 PM-4:30 PM
vs. Markham Waxers
LL
Bantam #3
3:00 PM
@ Thornton Tigers 2
Thornton [SR-B17-254]
AA
Novice AA
3:00 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
AAA
Atom AAA
3:30 PM-5:00 PM
vs. Quinte Red Devils
A
M Peewee A
3:45 PM-5:15 PM
vs. Markham Waxers
Tom Graham (Green) [MP-A17-124]
A
M Bantam A
4:00 PM-5:30 PM
vs. TNT Tornados
Elvis Stojko Arena [MB-A17-138]
AE
Atom AE
4:30 PM-6:00 PM
vs. Orillia Terriers
Bond Lake Arena [A-AE17-121]
AA
Bantam AA
4:30 PM-6:00 PM
vs. Barrie Colts
AAA
M Bantam AAA
4:30 PM
@ North Central Predators
Rama [MB562]
Stars
Minor Bantam MD
4:40 PM
@ East Gwillimbury Eagles
EGSC (West) [MB-MD17-084]
AAA
Peewee AAA
5:00 PM-7:00 PM
vs. Barrie Jr Colts
AAA
M Midget AAA
5:00 PM-7:00 PM
vs. Ottawa Ambassadors
Evinrude IGA [87]
AE
M Peewee AE
5:15 PM-6:45 PM
vs. Newmarket Redmen
Tom Graham (Green) [MP-AE17-097]
AA
Peewee AA
5:30 PM-7:00 PM
vs. Barrie Colts
Elvis Stojko Arena [P-AA17-069]
AA
M Midget AA
6:00 PM-8:00 PM
vs. Aurora Tigers
Tom Graham (Burgundy) [MM-AA17-083]
AAA
M Peewee AAA
6:00 PM
@ Markham Waxers
Centennial [MP541]
A
M Atom A
6:30 PM
@ Markham Waxers
Milliken Mills [MA-A17-098]
Select
Peewee
8:00 PM-9:30 PM
vs. Stouffville Clippers
MA TYK
Team 03
10:00 AM-11:00 AM
vs. MA TYK - Team 02
MA TYK
Team 01
11:00 AM-12:00 PM
vs. MA TYK - Team 06
MA TYK
Team 05
12:00 PM-1:00 PM
vs. MA TYK - Team 04
Stars
Tyke MD
12:00 PM
@ Markham Waxers
Village [T-MD17-073]
AA
Novice AA
12:00 PM-1:30 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Elgin Barrow (East) [N-AA17-063]
AAA
Novice AAA
12:00 PM-1:30 PM
vs. York-Simcoe Express
A
Peewee A
1:15 PM
@ King Rebellion
Nobleton Rec [P-A17-106]
A
Novice A
1:30 PM-3:00 PM
vs. Orillia Terriers
AAA
M Atom AAA
1:30 PM-3:00 PM
vs. Markham Waxers
AA
Atom AA
2:00 PM
@ TNT Tornados
AAA
M Peewee AAA
2:15 PM
@ North Central Predators
Rama [MP564]
LL
Atom #1
2:15 PM
@ Innisfil Winterhawks 2
Innisfil Rec (Gold) [SR-A17-032]
AAA
Peewee AAA
3:00 PM-5:00 PM
vs. North Central Predators
A
M Atom A
3:00 PM-4:30 PM
vs. Aurora Tigers
Elgin Barrow (East) [MA-A17-133]
LL
Atom #2
3:30 PM
@ Lefroy Ice Breakers 1
SSCC (Lefroy) [SR-A17-063]
AE
Peewee AE
4:00 PM-5:30 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Bond Lake Arena [P-AE17-134]
LL
Peewee #1
4:00 PM-5:00 PM
vs. LL - Peewee #3
A
Midget A
4:30 PM-6:00 PM
vs. Newmarket Redmen
M-J
Team 06
4:45 PM-6:15 PM
vs. M-J - Team 01
LL
Bantam #1
5:00 PM-6:00 PM
vs. Schomberg Red Wings
AAA
M Bantam AAA
5:00 PM-7:00 PM
vs. Whitby Wildcats
AAA
Bantam AAA
5:00 PM
@ Ajax-Pickering Raiders
Stars
Minor Bantam MD
5:30 PM-7:00 PM
vs. Brampton 45s Black
Bond Lake Arena [MB-MD17-155]
LL
Novice
6:00 PM-7:00 PM
vs. Innisfil Winterhawks 1
AA
Midget AA
6:00 PM-8:00 PM
vs. Aurora Tigers
Elgin Barrow (East) [M-AA17-067]
AA
Peewee AA
6:00 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
Stouffville (Pad A) [P-AA17-092]
M-J
Team 03
6:15 PM-7:45 PM
vs. M-J - Team 04
M-J
Team 05
7:00 PM-8:30 PM
vs. M-J - Team 02
A
Bantam A
7:00 PM-8:30 PM
vs. Bradford Bulldogs
Elvis Stojko Arena [B-A17-151]
LL
Midget #1
7:00 PM
@ East Gwillimbury Eagles 1
EGSC (West) [SR-M17-053]
LL
Bantam #4
7:00 PM-8:00 PM
vs. Lefroy Ice Breakers 1
Bond Lake Arena [SR-B17-216]
LL
Midget #2
8:00 PM-9:15 PM
vs. Schomberg Red Wings 1
Bond Lake Arena [SR-M17-145]
AAA
Midget AAA
8:00 PM
@ Markham Waxers
Village [M541]
AAA
M Midget AAA
9:00 PM
@ Markham Waxers
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Category Sites
League Sites
Other Team Sites
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Organization Record
Upcoming Games
View AllOnline Libraries
Colours Legend
The following colours are used throughout the site to help display schedule information.
  • Home Regular Season & Playoff
  • Away Regular Season & Playoff
  • Practices & Exhibition Games
  • Tournaments & Tournament Games
Printed from richmondhillhockey.com on Thursday, January 18, 2018 at 4:50 AM